O jaké čakře se budeme bavit: Čakra srdce, srdeční centrum

Hlavní myšlenka

Čakra srdce vytváří střed a spojení všech čaker. V ní jsou spojeny tři spodní fyzické čakry – (emoční centra) se třemi horními duchovními čakrami. Nalezneme zde umění empatie, soucitu, porozumění druhým a prožívat. Poslání této čakry je rovnováha skrze lásku. Jakákoli touha po kontaktu, spojení, harmonii a lásce se projevuje skrze čakru srdce. Ve své harmonické funkci je srdce sídlem opravdové lásky. Jakýmkoli záporem tvoříme oddělenost a negativitu. Pozitivní “ano” v nás tvoří vibrace, ve kterých negativní pocity ztrácejí na síle a postupně vymizí. Pokud trpíte nějakou nemocí nebo bolestí uzdravíte/ulevíte láskyplnou pozorností právě nemocnému orgánu nebo části těla.

Název čakry: Anahata ze sanskrtu – Neporažená, nepoškozená

Barva: Zelená, růžová a zlatá

Element: Vzduch

Smysl: Hmat

Kde ji najdeme:  Uprostřed prsou přibližně ve výši srdce, květ/kruh se otevírá směrem dopředu

Kam se otáčí: U ženy se otáčí doprava a u muže doleva

Části těla, které sem patří: Srdce, horní část zad, hrudník a hrudní dutina, spodní část plic, krev, krevní oběh, kůže.

Žlázy: Brzlík (obrany-schopnost lidského těla), dozrávání lymfocytů

Vhodná aromaterapie: Růžový olej – Jeho láskyplná a něžná vůně uzdravuje rány srdce. Povzbuzuje a zjemňuje smyslné radosti života.

Vhodné kameny: Růženín, kunzit, rodochozit, rodonit, růžový korál, perly, růžový turmalín, smaragd, nefrit, jadeit, avanturín.

Jak spíte při aktivaci této čakry: Na levém boku 5 – 6 hodin.

Vyživuje: srdce, oběhový systém, bludný nerv.

Léčivé účinky zvuků: Jakákoli klasická hudba.

Léčivé účinky barev: Zelená barva louky vás povzbudí, navodí sympatie, pocit klidu a míru. Něžné vibrace růžové barvy uvolní zatvrdliny a bolesti v těle. Vzbudí pocit lásky a něhy.

Symbol: čtvrtou čakru symbolizuje lotos s dvanácti okvětními lístky – kam, kham, gam, gham, ngam, cham, chám, jam , jham, njam, tam, tham

Tón/zvuk: F – hláska A

Mantra: LAM

Příslušná božstva: Isa, Kakini

Symbolická zvířata: Antilopa, holub, ptáci

Planeta: Jupiter

Jak vám pomůže příroda?

Jakákoli tichá procházka v čisté panenské přírodě, každý květ je jako poselství láskyplné lásky – zvlášť pak růžové květy. Pomůže pohled na les, neporušenou přírodu, louky nebo pole.

Jak poznáte harmonickou funkci

V případě, že je v harmonii nebo pokud je otevřená působí v souladu s ostatními čakrami a můžete se stát prostředníky lásky. Správné láskyplné vibrace jsou schopny změnit váš svět, sjednotit a usmířit. Na venek budete vyzařovat lásku, energii a teplo, navíc tím otevřete srdce ostatních. V ostatních budete vzbuzovat důvěru, radost. Soucit a ochota jsou velkou součástí této čakry.

Jak poznáte disharmonickou funkci

Je mnoho způsobů, jak se může projevovat její disharmonii. Máte pocit, že nejste spokojeni se zdrojem lásky. Chcete lásku dávat a vždy byste se rozdali, ale nejde to. Možná se cítíte silní a mocní a snažíte se dávat tuto energii jiným, ale sami neste schopni lásku přijímat, otevřít se jí. Nebo si třeba říkáte, že lásku druhých nepotřebujete. Jak je to doopravdy?

Jak poznáte nedostatečnou funkci

Cítíte se (a také jste) lehce zranitelní a závislí na lásce a náklonnosti ostatních. Odmítnutí nesete jen velmi těžko, zvlášť pokud jste se jednou otevřeli. Hrozí, že se uzavřete do ulity, smutní, sami nemilováni. Možná vás něha a bezcitnost přivádí do rozpaků.

Jak promlouvá řeč těla

Děti (a nejen ony), které často stojí do rohu místnosti a ruce mají překřížené na hrudi, nevědomky chrání své bolavé srdce. Tento ochranný obal si často nesou až do dospělosti. Vždy když potřebují utěšit, schovají se takto před světem. Dotek a pohlazení je jednou z nejdůležitějších prvků terapie a i přes to existuje mnoho lidí, kterých se dlouhá léta nikdo nedotkl, neobjal je nebo nepohladil.

 

inspirace z: nakridlechandelu.cz a veřejně dostupné informace z webu