Člověka nejvíce poznáte až při osobním setkání, něco málo byste ale vědět měli, sami si pak můžete udělat obrázek.

Jaký je můj příběh?

V roce 2018 jsem prožila velkou krizi, kterou považuji za obrovský zlom v mém životě. Byl to doslova obrat o 180 stupňů. V jeden den jsem přišla o všechno: o bydlení, partnera i práci. Vzpomínám, jak jsem seděla na gauči a po tvářích mi tekly obrovské slzy a já nevěděla, co bude dál. Připadala jsem si tak sama.

Změna je život

Dnes už vím, co to všechno znamenalo. I když v tu chvíli to tak nebylo. Zlobila jsem se na celý svět. Protože v momentě, kdy nás vesmír položí na lopatky, chce vám rozhodně něco závažného říct a vy už dávno přehlídli méně varovná znamení. Ať už se máte zamyslet, změnit životní cestu, rozhlédnout se kolem sebe nebo pohlédnout do sebe. Je dobré se nad tím vším zamyslet.

Naučilo mě to pokoře, lásce k sobě samé, nesoudit okolí a snažit se pomáhat a nic za to nečekat. (Ne že bych to nedělala už dříve, ale tato zkušenost mě utvrdila v tom, že je to opravdu důležité). Naučila mě také vidět to, co okolí nevidí. Třpytivý sníh, když je večer nebo svítí slunce. Voňavé léto a zpěv ptáků. Pučící stromy a rozkvétající květy na jaře. Překrásné barvy a vůně na podzim. Ano jsou to klišé, ale když vidíte tuhle krásu a jemnost přírody, jak se vše snoubí dohromady. Musí to s Vámi doslova pohnout. A Váš vesmír nabere úplně jiné obrátky.

Co jsem si uvědomila?​

Naštěstí jsem si včas uvědomila, co můj pád na dno znamená a začala jsem na sobě pracovat. Denně cvičit jógu, meditovat, chodit na výlety a tvořit. Pěkně krůček po krůčku. Nejprve to bylo malování, u toho jsem vydržela dlouho. Pak šití a náramky z bavlnek. Zkrátka hledala jsem sama sebe a to, co mi dělá radost. Ze začátku to bylo těžké. Člověk má totiž tendenci, přehlížet sám sebe. Nejprve ostatní a pak okolí. Ale je to tak správně?

​Něco v mysli mi říkalo, že to stále není všechno a po čase jsem se rozhodla udělat si kurz REIKI 1. a 2. stupeň. Zajímat se o čakry víc do hloubky, Buddhu a celkově duchovno.

Šperky a lapače snů pro radost

Po dokončení kurzu jsem prošla několika dalšími kurzy jógy a našla se v malování akrylem na plátno, výrobě šperků a lapačů snů (mám jich doma spousty) a józe. Nejprve jsem tvořila sama pro sebe a své blízké. Ať už náramky nebo další drobnosti jako prstýnky a náramky. Všechny ty kousky jsem vždy někomu darovala. Jen tak pro radost

​Jednoho dne mi moje duše poradila, že bych mohla radost z výrobků sdílet a tak vznikl malý e-shop. K náramkům z drahých kamenů jsem se dostala náhodou. Vzniklo to jako nevinný projekt, když jsem nevěděla, co dát kolegům v práci a chtěla jsem, aby dárky měly osobní nádech. Vyrobila jsem své první čakrové náramky. Tehdy jich bylo asi 12 kusů, každý s myšlenkou na daného kolegu, aby byl obohacen o energii. S věnováním a významem jednotlivých kamenů jsem je s dojetím předávala kolegům. Ať už je nosí nebo ne, pro mě to bylo takové první setkání s náramky vlastní výroby.

Výroba prvního lapače snů

Tehdy jsem vyrobila i svůj první větší, složitější lapač snů, byl dost hrozný, ale mám ho do dnes (už trošku upravený – protože symbolizuje nové začátky), aby mi připomínal, že každý z nás začínal a není na tom nic, za co bychom se měli stydět.

​Láska jako trám

Po všech těch lapáliích, které mě potkaly jsem si říkala, že jedna láska byla až až. Navíc po roce 2018 jsem si říkala, že není možné se někdy znovu zamilovat, zasáhl vesmír a ukázal mi, že nikdy není pozdě, zvlášť na lásku. Postupně jsem nacházela sama sebe v drobnostech a ve svém okolí. Až se jednou stalo něco jako zázrak a potkala jsem spřízněnou duši, díky které nacházím inspiraci, klid, pokoru a výživu pro svou duši. Když si vzpomenu na začátky, srdce mi poskočí štěstím a neskutečným vděkem.

Kde se vzala jóga

Všechny získané zkušenosti: reiki, drahé kameny, čakry a knihy mě vedly stále dál a hlouběji k mému vnitřnímu já. Začínala jsem jako malá holčička s dvěma culíky v družině, kde mě a několik dalších dětí učila jógu paní vychovatelka. Vzpomínám si na pět tibeťanů, pozdravy slunci a šťastné dítě, do dnes.

V průběhu let jsem cvičila doma. Párkrát ze zvědavosti podle videí nebo knih, které jsem nastřádala. V roce 2018 se moje touha po józe zvětšila tak, že jsem 4-5 x týdně docházela do Domu jógy. Kde jsem si vždycky přála učit. Náhoda mě přivedla ke kurzu právě tam, byl to intenzivní prázdninový kurz jógy. Skvěle mě nastartoval až mě v práci mnohdy nepoznávali. Poznala jsem se tam s lektorkou, která mi několikrát říkala, že bych byla skvělý lektor a tím také zasela semínko a od té doby jsem toužila po lektorském kurzu a byla rozhodnutá udělat vše pro to, abych jej mohla absolvovat.

Podařilo se! Do teď vzpomínám, jak jsem své nejlepší kamarádce vyprávěla: “Nemůže to být jinak, prostě se tam dostanu na ten kurz.”. Do dnes se tomu smějeme, že už tehdy jsem se rozhodla a vesmír mi to splnil.

Lektorský kurz jsem absolvovala ve skvělém Yoga4everybody, kde se ze všech účastníků stala jedna velká rodina. Sdílení zkušeností a myšlenek bylo nekonečné. O energii ani nemluvě. Jsem vděčná, že jsem byla právě tam.

A co bude dál

Nyní jsem ve fázi, kdy se aktivně věnuji józe. Takže zde najdete možnost rezervace lekcí. Ať už soukromých nebo těch pro veřejnost. Dál pokračuji ve výrobě šperků, REIKI, psaní. Chystáme společné jógové víkendy a mnoho dalšího.

Jsou to věci, které mi dělají radost a cítím se při nich svobodná. Navíc ráda dělám radost a pomáhám okolí. Cítím, že to je moje poslání.

​NAMASTE

S láskou Moni